Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie od ubiegłego roku realizuje cyklicznie konferencje techniczne #must have dla branży wod-kan. Omawiane są podczas nich zagadnienia, z którymi wodociągowcy spotykają się w swojej codziennej pracy i w tracie realizowanych projektów. Jak mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia z redakcji „Wodociągów Polskich”, „Cały cykl przygotowywany jest w oparciu o ideę dialogu branży – to Wodociągowcy Wodociągowcom najlepiej doradzą”.

Do udziału w konferencjach obok przedstawicieli spółek wod-kan zapraszane są także firmy komercyjne, które danemu przedsiębiorstwu dostarczyły konkretne rozwiązanie w zakresie podjętego zadania.

Podczas jednej z czerwcowych konferencji omawiane było zagadnienie oszczędności w eksploatacji sieci wod-kan w kilku przedsiębiorstwach wodociągowych. W tym aspekcie przedstawiona została bezwykopowa technologia renowacji sieci z wykorzystaniem rękawa szklanego utwardzanego promieniowaniem UV na przykładzie projektu zrealizowanego w kwietniu 2022 w Białymstoku, gdzie zastosowano naszą wykładzinę o rekordowej średnicy DN1800. Możecie o tym posłuchać w wystąpieniu Piotra Pilarskiego z firmy INSTBUD na nagraniu znajdującym się TUTAJ (od godz. 3:02).

Wszystkie konferencje z serii #must have znajdują się TUTAJ.