Wykładzina renowacyjna in_liner 2.1 DN150-2000
Wykładzina in_liner 2.1 z włókna szklanego ECR służy do bezwykopowej renowacji oraz uszczelniania przewodów kanalizacji grawitacyjnej i ciśnieniowej o przekrojach kołowych (od DN150 do DN2000) lub niekołowych i obwodzie wewnętrznym do 6,2 m. Ma szeroki wachlarz zastosowań – wykorzystuje się ją do renowacji przewodów kanalizacyjnych wykonanych m.in. z betonu, żelbetu, kamionki, cementu włóknistego, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym (GFK), PVC-U, PE-HD, żeliwa, murowanego klinkieru. Grubość wykładziny sięga 20 mm, w zależności od średnicy wykładziny (dostępna jest większa grubość wykładziny na zamówienie indywidualne).
Struktura rękawa: wzmocniona folia zewnętrzna chroniąca przed UV, powłoka zewnętrzna, kompozyt żywiczno-szklany, warstwa ścieralna, folia wewnętrzna. Rękaw wykazuje odporność na ciśnienie wewnętrzne oraz na działanie substancji chemicznych.
W zależności od rodzaju medium w przewodzie poddawanym renowacji wykładzina in_liner nasączana jest żywicą poliestrową (UP) lub winyloestrową (VE). Jest instalowana metodą wciągania i utwardzana na terenie budowy promieniowaniem UV lub termicznie. W trakcie tego procesu tworzy się nowa warstwa konstrukcyjna i uszczelniająca wewnątrz poddawanego renowacji odcinka przewodu. Proces utwardzania odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń oraz sprzętu wyposażonego w lampy UV. Po zakończeniu renowacji dokonywana jest ocena stanu powierzchni wewnętrznej przewodu przy użyciu kamery TV, wykonuje się próbę szczelności przewodu oraz sprawdza się przepustowość przewodu po wykonaniu renowacji.
Wykładzina in_liner 2.1 jest wytwarzana w Zakładzie Produkcyjnym in_liner w Gdowie w woj. małopolskim, otwartym w czerwcu 2019 r. Jest to nowoczesna fabryka, pierwszy w Polsce pod względem wielkości zakład, w którym produkowane są wykładziny z włókna szklanego ECR do bezwykopowej renowacji przewodów o rekordowych na polskim rynku średnicach – do DN2000. W 2022 r. na potrzeby renowacji sieci kanalizacyjnej w Białymstoku została wyprodukowana i z sukcesem zainstalowana wykładzina in_liner 2.1 DN1800 o grubości 19 mm. Wart podkreślenia jest fakt, że jest to rekordowy, pierwszy wyprodukowany i zainstalowany w Polsce rękaw o tak dużej średnicy.
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca podczas gali w trakcie XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” w Tomaszowicach k. Krakowa.
Jako sponsor wydarzenia będziemy obecni na konferencji – zapraszamy do spotkań i rozmów na miejscu.
Do zobaczenia!